Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
97 927
Reg. kancelárií
11 728
Reg. užívateľov
115 194
Fanúšikov
52 554

Predaj: Vidiecke domy pod benediktínskym kláštorom, 101 m2, Hronský Beňadik, okres Žarnovica

 • Cena 19 900,00 EUR
 •  197,02 EUR/m2
 • Hypotéka od 63 EUR/mesiac
  Chcem porovnanie

 • LokalitaHronský Beňadik
 • UlicaHlavná
 • Aktualizácia11.7.2019 23:52:21
 • Zastavaná plocha101 m2
 • Úžitková plocha101 m2
 • pozemok538 m2
 • Kategória Rodinný dom / Predaj
 •   www.topreality.sk/id6930013

Popis nehnuteľnosti

DVA RODINNÉ DOMY S PRVKAMI VIDIECKEJ ARCHITEKTÚRY V HRONSKOM BEŇADIKU - OBCI S HISTÓRIOU, DOBROU DOSTUPNOSŤOU, INFRAŠTRUKTÚROU A POTENCIÁLOM V OBLASTI TURIZMU.

Realitná kancelária RE/MAX ponúka exkluzívne na predaj dva rodinné domy v jednom dvore v obci Hronský Beňadik, priamo pod benediktínskym kláštorom.

POPIS

Rodinné domy sú postavené na mierne svahovitom pozemku situovanom medzi múrmi benediktínskeho kláštora a cestou z Novej Bane do Levíc.
Pozemok s rozlohou 538 m2 (vrátane zastavaných plôch) je orientovaný juho-východne a rodinné domy vytvárajú príjemný priestor uzavretého dvora. Zo severozápadu je dvor čiastočne ohraničený oporným múrom.

Rodinný dom s. č. 113 bol postavený v 30-tych rokoch minulého storočia z kameňa, dreva a tehál. Pokrytý je škridlovou strechou a jeho pôvodný stav má zachované prvky tradičnej ľudovej architektúry.

Rodinný dom s. č. 112 bol postavený v 70-tych rokoch minulého storočia z porobetónových kvádrov, pokrytý je škridlovou strechou, ktorá je spojená so susedným domom. Rodinný dom je v pôvodnom stave, využívaný bol na samostatné bývanie.

Rodinné domy majú elektrickú a vodovodnú prípojku, pripravenú kanalizačnú prípojku a na hranici pozemku prípojku plynu.

DISPOZÍCIA

Rodinný dom s.č. 113 má úžitkovú plochu 58 m2, 2 izby, kuchyňu a komoru s vonkajším vstupom. Za domom je čiastočne zastrešený priestor pre dreváreň s oporným múrom.

Rodinný dom s.č. 112 má úžitkovú plochu 43 m2, slúžil ako jednoizbový byt s kuchyňou a komorou.

LOKALITA

Hronský Beňadik patrí medzi najstaršie obce na Slovensku a jeho história siaha do 11.storočia. Je situovaný na pravom brehu Hrona, na styku Podunajskej Pahorkatiny, Pohronského Inovca a Štiavnických vrchov, v Slovenskej bráne, ktorá bola vstupom k bohatým banským mestám (Kremnica, B. Bystrica, B. Štiavnica). Ich hlavnou ochrannou pevnosťou bol dnešný benediktínsky kláštor, ktorý so svojím jedinečným komplexom a gotickým kostolom patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky Slovenska.

Súčasná podoba Hronského Beňadiku je formovaná prítomnosťou kultúrnych a historických pamiatok (kláštorný komplex, kostoly, kaplnky, pôvodná architektúra). Obec má štandardnú občiansku vybavenosť (ZŠ s MŠ, obecný úrad, pošta, drobné služby a obchody, zdravotné stredisko a i.) a bohatý kultúrno-spoločenský život formovaný prírodnými a klimatickými podmienkami (vinárske oblasti na južných svahoch), obyvateľmi obce a prítomnosťou turistov.

Hronský Beňadik je súčasťou regiónu Gron, ktorý je bohatý na prírodné zaujímavosti, kultúrne pamiatky a podujatia. V okolí sa nachádzajú lyžiarske vleky, kúpaliská, rekreačné oblasti, turistické chodníky a cyklotrasy.

Dopravne je Hronský Beňadik dobre dostupný diaľnicou E58 a cestami I. triedy, železničnou dopravou a autobusovou dopravou s priamymi linkami (aj z Bratislavy).

ODPORUČENIE MAKLÉRA

Účel využitia chalupárčenie s dobrou dostupnosťou a dostatkom možností pre trávenie voľného času.
Rekonštrukciou rodinných domov a zachovaním pôvodných prvkov tradičnej ľudovej architektúry nový majiteľ získa lukratívnu vidiecku chalupu priamo pod historickým benediktínskym kláštorom.

Účel využitia turizmus a cestovný ruch (prítomnosť kultúrnych, historických pamiatok, prírodných zaujímavostí, vinárska oblasť, možnosti na rekreáciu).
Rekonštrukciou rodinných domov a zachovaním ich vidieckeho charakteru je možné vytvoriť príťažlivý objekt pre turizmus (ubytovanie v súkromí) s oddychovou zónou vo dvore.

Trvalé bývanie v obci s dobrou dostupnosťou a občianskou vybavenosťou.
Rekonštrukciou pôvodného domu a odstránením vedľajšieho murovaného domu je možné získať nenáročné, funkčné a estetické bývanie vo vidieckom štýle, s možnosťou vytvorenia prístrešku na parkovanie, technickej miestnosti a oddychovej časti vo dvore.

CENA:

19 900 Eur vrátane poplatkov za kompletný servis realitnej kancelárie RE/MAX Diamond s garanciou kvality ISO 17024.

© Text a fotografie sú autorským dielom a majetkom realitnej kancelárie RE/MAX Diamond.

 


Zväčšiť mapu

Podobné inzeráty predajcu

Rodinný dom Nové Zámky
31 900,00 EUR
Rodinný dom Brezno
68 500,00 EUR
Rodinný dom Brezno
53 500,00 EUR


História vývoja cien v tejto lokalite a kategórii

Jún 2016379,05€/m2
Jún 20179 306,58€/m2+2 355,25 %
Jún 2018262,11€/m2-97,18 %
Jún 2019340,54€/m2+29,92 %
Územný plán obce Hronský BeňadikUzemnePlany.sk, portál o budúcnosti Hronský Beňadik na stránkach AZ-Europe.eu

Kontakt na predajcu

RE/MAX Diamond
RE/MAX Diamond
Miletičova 1
Bratislava

Registrovaný na TopReality.sk
od 22.01.2011
Monika Benková
Tel 0907 kliknite TU ! kliknite TU !

KARTA MAKLÉRA

Overená realitná kancelária

Kontaktovať makléra


Odoslaním formulára súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.