Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Viac informácii OK
Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
100 441
Reg. kancelárií
11 565
Reg. užívateľov
113 323
Fanúšikov
52 554

 

DRAŽBA RODINNÝ DOM NA ULICI STARÁ CESTA V OBCI HANDLOVÁ, OKRES PRIEVIDZA

 • Cena 4 890,00 EUR
 •  41,44 EUR/m2
 • Hypotéka od 16 EUR/mesiac
  Chcem porovnanie

 • LokalitaHandlová
 • UlicaStará cesta
 • Aktualizácia12.2.2019 08:51:19
 • Identifikačné číslo:51503279
 • Úžitková plocha118 m2
 • Kategória Rodinný dom / Dražba
 •   www.topreality.sk/id6653916

Popis nehnuteľnosti

RODINNÝ DOM S. Č. 928, NA ULICI STARÁ CESTA, K. Ú. HANDLOVÁ
Rodinný dom je osadený na rovinatom teréne na parcele č. 2990, k. ú. Handlová, na ulici Stará cesta, orientačné číslo 57. Prístup k domu je po spevnenej panelov komunikácii.
Rodinný dom sa začal užívať v roku 1917. Dom je dvojpodlažný. Má prízemie (1NP), poschodie (2NP). Dom je v súčasnosti v stave postupnej obnovy. Základové konštrukcie, ako aj všetky zvislé konštrukcie sú z kameňa. Zvislé konštrukcie majú hrúbku múra 700 mm. Deliace priečky sú tehlové. Stropy nad poschodiami sú drevené s masívnymi trámami s rovným podhľadom a omietnuté na prízemí. Na poschodí sú trámy priznané, resp. bez podhľadu. Strechu tvorí drevený krov s krytinou z azbestocementových šablón. Schody na poschodie sú drevené s podstupnicami a s drevenými schodnicami. Okná na prízemí sú vymenené za plastové. Vstupné dvere sú tiež nové plastové. Okná na poschodí sú pôvodné drevené. Klampiarske konštrukcie sú z pozinkovaného materiálu. Stavba nemá vonkajšie omietky. Pohľadová plocha fasády je kamenná. Vnútorné omietky sú hladké vápenné. Na prízemí v komore sú osekané. Vykurovanie domu je zabezpečené dvoma kachľami na pevné palivo. Na ohrev TÚV slúžia kachle. Dom nemá samostatnú kúpeľňu ani WC. Ako kúpeľňa slúži osadená nová sprchovacia vaňa v kuchyni. Nové WC je osadené vo vstupnom priestore, oddelené paravanom. Kanalizácia je do trativodu. Kuchyňa je vybavená kuchynskými skrinkami len na podlahe s smaltovaným drezom. Dom je napojený len na verejný rozvod vodovodu. Nie je napojený na verejný plynovod, verejnú kanalizáciu a ani verejný rozvod elektriny. Elektrickú energiu získava zo slnka.
Dom je riešený ako samostatná časť dvojdomu. Nemajú spoločný múr. Dom má dve poschodia. Prízemie (1NP): obsahuje vstupnú chodbu s WC, schodisko, izbu, kuchyňu s funkciou aj kúpeľne a komoru (sklad). Poschodie (2NP): obsahuje dve izby a chodbu so schodiskom.
Predmetná nehnuteľnosť – rodinný dom, je situovaný v zastavanom území mestskej časti Handlová, ktorá je od okraja mesta vzdialená približne 3 km. V tejto mestskej časti sa stavba nachádza v jej centre. Táto lokalita sa vyznačuje rekreačným charakterom. V okolí domu prevláda výstavba rodinných domov. Dom je v bočnej ulici, ktorá nie je zaťažená hlukom alebo prašnosťou. Je blízko hlavnej cesty dopravného koridoru, ale nie je ním nepriaznivo ovplyvnená. Dom ohraničuje z jednej strany potok. Parcela je napojená na verejný rozvod a vodovodu. Má prístup z verejnej komunikácie, ale cez pozemok s nevysporiadanými vlastníckymi vzťahmi. Dom je spojený so susedným domom jednou stenou. Nemajú spoločný dvor. Pri dome nie sú žiadne drobné stavby, ktoré by nepriaznivo vplývali na cenu domu. Dom je orientovaný na sever a severozápad. Pozemok okolo budovy nie je vo vlastníctve vlastníka predmetného rodinného domu. Do centra mesta je 5 minút motorovým vozidlom. V blízkosti domu je vodná rekreačná plocha.

Technický stav:

Pri obhliadke bolo zistené, že predmetný rodinný dom za dobu svojho trvania nebol staticky poškodený, je udržiavaný na uspokojujúcej úrovni. Životnosť domu je stanovená znalcom na 120 rokov.

Dom majiteľov sa čiastočne obnovuje, a to nasledujúce prvky:

vnútorné omietky na prízemí,
nové plastové okná na prízemí,
nové vstupné plastové dvere,
nové keramické dlažby na prízemí,
osadenie nových zariaďovacích predmetov (WC, sprchová vaňa, rozvod vody).


Príslušenstvo tvorí najmä:

Prípojka vody
Prípojka vody je vedená do domu cez vodomernú šachtu, ktorá je na pozemku suseda a je spoločná. Vek sa nedokázal preukázať, preto znalec vychádzal zo zostatkovej životnosti 10 rokov.

 


Zväčšiť mapu

Podobné inzeráty predajcu

Rodinný dom Žilina
10 500,00 EUR
Rodinný dom Prievidza
13 840,00 EUR
Rodinný dom Rimavská Sobota
5 800,00 EUR


História vývoja cien v tejto lokalite a kategórii

Január 2016197,50€/m2
Január 20177 380,23€/m2+3 636,82 %
Január 2018198,04€/m2-97,32 %
Január 2019164,46€/m2-16,95 %
Územný plán obce HandlováUzemnePlany.sk, portál o budúcnosti Handlová na stránkach AZ-Europe.eu

Kontakt na predajcu


LICITOR group, a.s
Sládkovičova 6
Žilina

Registrovaný na TopReality.sk
od 04.05.2011
Žaneta Repiská
Tel 0918 kliknite TU ! fax 421 kliknite TU !

KARTA MAKLÉRA

Overená realitná kancelária

Kontaktovať makléra


Odoslaním formulára súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.