Pracujeme s overenými kanceláriami
  +
Prihlásenie
Zabudnuté heslo
Prihlásenie
Počet nehnuteľností
98 663
Reg. kancelárií
11 666
Reg. užívateľov
114 569
Fanúšikov
52 554

DRAŽBA 1-IZBOVÝ BYT NA ULICI VYŠNÉ FABRIKY V OBCI LIPTOVSKÝ HRÁDOK

 • Cena 20 200,00 EUR
 •  325,81 EUR/m2
 • Hypotéka od 64 EUR/mesiac
  Chcem porovnanie

 • LokalitaLiptovský Hrádok
 • UlicaVyšné Fabriky
 • Aktualizácia14.5.2019 13:12:58
 • Identifikačné číslo:5092418
 • Úžitková plocha63 m2
 • Balkón / loggiaNie
 • PivnicaNie
 • Stavčiastočná rekonštrukcia
 • Kategória 1 izbový byt / Dražba
 •   www.topreality.sk/id6757543

Popis nehnuteľnosti

BYT Č. 1 V BYTOVOM DOME S. Č. 9 NA ULICI VYŠNÉ FABRIKY V K.Ú. LIPTOVSKÝ HRÁDOK (ZÁPADNÁ ČASŤ)
Objekt je postavený ako bodový, samostatný, kamenný, v Liptovskom Hrádku na ulici Vyšné fabriky 9/1.

Dispozičné riešenie:

Bytový dom má 1 nadzemné podlažie (podľa LV: prízemie) a podkrovie. Dom obsahuje 5 bytov (bytových jednotiek), každý byt má samostatný vstup z terénu. Podkrovie je neobytné, avšak dva byty si podkrovie nad svojim bytom „zobytnili“. Spoločné priestory sú tvorené samostatnými budovami v juhozápadnej časti pozemku parc. č. 1144/1.

Spoluvlastnícky podiel ku spoločným častiam a zariadeniam bytového domu je v podiele 2/8. Dom bol odovzdaný do užívania v roku 1930. Bytový dom je napojený na inžinierske siete (elektro a vodovod). Kanalizácia je zvedená do žumpy, plyn nie je zavedený. Základy domu sú kamennobetónové, bez izolácie proti vode. Obvodové múry sú kamenné, hr. 800mm. Deliace konštrukcie sú tehlové. Strecha je sedlová z dreveného krovu, s valbami na bočných stranách. Strešná krytina je z azbestocementových šablón. Stropy sú drevené s omietnutým podhľadom. Schodisko sa v bytovom dome nenachádza. Omietky spoločných priestorov sú hladké vápenné. Dvere v spoločných priestoroch drevené hladké. Podlahy spoločných priestorov sú z cementového poteru. Pivnice sa nachádzajú v samostatnom objekte na západnej strane pozemku parc. č. 1144/1. Prístup k bytovému domu po spevnenej štrkovej komunikácii s parkovaním pred bytovým domom. Dom je v primeranom technickom stave.

Základná životnosť bytového domu je stanovená znalcom (pre obytné budovy kamenné) na 90 rokov.

Spoločné časti: základy – základové kamenné pásy. Zvislé nosné konštrukcie – kamenné hr. 800mm. Deliace konštrukcie – tehlové. Vodorovné konštrukcie – drevené trámové. Schodisko – NIE JE. Zastrešenie bez krytiny – drevený sedlový krov. Krytina strechy – azbestocementové šablóny. Klampiarske konštrukcie – z pozinkovaného plechu. Úpravy vnútorných povrchov – hladké omietky stien. Úpravy vonkajších povrchov – brizolit. Vnútorné keramické obklady – v spoločných priestoroch sa nevyskytujú. Dvere – drevené hladké. Okná – plastové. Povrchy podláh – cementový poter, hlina.

Spoločné zariadenia: vykurovanie – v spoločných priestoroch sa nevyskytuje. Elektroinštalácia – rozvodná sústava 230/400 V Bleskozvod – NIE JE. Vnútorný vodovod – v spoločných priestoroch sa nevyskytuje. Vnútorná kanalizácia – v spoločných priestoroch sa nevyskytuje. Vnútorný plynovod – NIE JE. Ohrev teplej vody – v spoločných priestoroch sa nevyskytuje. Výťah – NIE JE. Ostatné – nevyskytuje sa.

Popis bytu číslo 1:

Predmetný byt č. 1 sa nachádza na 1. nadzemnom podlaží (podľa LV – prízemie), je krajný a je orientovaný na sever, západ a juh. Prístupný je priamo z terénu – má dva vstupy (jeden vstup je zo severovýchodnej strany a druhý vstup je z juhozápadnej strany. Celková podlahová plocha bytu je 125,34 m2. K bytu prislúchajú aj dve pivnice, umiestnené v drevenej budove na západnej strane pozemku parc. č. 1144/1. Byt, podľa darovacej zmluvy, obsahuje tri izby a príslušenstvo – kuchyňu, špajzu, chodbu a kúpeľňu. V súčasnosti je byt rozdelený na dve samostatné časti: západná časť + východná časť, ktoré sú stavebne oddelené. Východná časť je v pôvodnom stave a v západnej časti bola realizovaná rekonštrukcia (v roku 2011).

ZÁPADNÁ ČASŤ:

Západná časť bytu č. 1 obsahuje chodbu, kúpeľňu s WC, kuchyňu a izbu. Vstup do tejto časti bytu č. 1 je z juhozápadnej strany. Západná časť bytu bola kompletne rekonštruovaná bol v roku 2011. Podlahy boli kompletne vybúrané, bola zhotovená betónová mazanina s izoláciou proti vode, následne bol zhotovený cementový poter a v izbe bola položená plávajúca podlaha. Podlaha v kuchyni je nedokončená, v chodbe a kúpeľni bola zhotovená keramická dlažba. Príslušenstvo bytu je štandardné, umývadlo je keramické, WC kombi, vodovodné batérie pákové/sprchové, sprchovací kút plastový. Omietky stien sú vápennocementové (je použitá aj škrabaná omietka), v kuchyni a kúpeľni je realizovaný keramický obklad. Omietky stropov sú vápennocementové hladké. Okná sú plastové, interiérové dvere sú hladké, vchodové dvere sú plastové. Kuchynská linka nie je osadená, v byte sa nenachádza ani drez a sporák. Byt nemá loggiu ani balkón. K bytu prislúcha aj pivnica v samostatnom objekte na západnej strane pozemku parc. č. 1144/1. Riešený je ako jednogeneračný byt. Okno v izbe je orientované na severovýchod, okná z kuchyne je orientované na severozápad a juhozápad. V byte sú rozvody studenej a teplej vody, kanalizácia je vyústená do žumpy umiestnené v pivnici. Vykurovanie bytu je riešené lokálnou pieckou v izbe, podporené elektrickým vykurovaním (vykurovacie telesá sa v byte nenachádzajú). Ohrev teplej vody je zabezpečený bojlerom umiestneným v kúpeľni. Byt má elektroinštalačné rozvody. Plyn v byte nie je zavedený. Podlahová plocha západnej časti bytu je 62,67 m2.
Jedná sa o spoluvlastnícky podiel pozemku parc. č. 1144/1, ktorý je čiastočne zastavaný bytovým domom súp. č. 9 a budovami v ktorých sa nachádzajú pivnice, prislúchajúce k jednotlivým bytom. Pozemok je situovaný na východnom okraji mesta Liptovský Hrádok. Podiel spoluvlastníka je určený na 2/8, predmetom je však spoluvlastnícky podiel 1/2 t.j. (2/8)*(1/2)*2721 = 340,13 m2. Pozemok je rovinatý, napojenie na mestské inžinierske siete – vodovod a elektrina. Prístup zo spevnenej komunikácie, s parkovacími plochami pred bytovým domom. Mestská občianska vybavenosť.

Jedná sa o spoluvlastnícky podiel pozemku parc. č. 1143, ktorý tvorí spoločný dvor k jednotlivým bytom v bytovom dome súp. č. 9. Pozemok je situovaný na východnom okraji mesta Liptovský Hrádok. Podiel spoluvlastníka je určený na 2/8, predmetom je však spoluvlastnícky podiel 1/2 t.j. (2/8)*(1/2)*1208 = 151,00 m2. Pozemok je rovinatý, napojenie na mestské inžinierske siete – vodovod a elektrina. Prístup zo spevnenej komunikácie. Mestská občianska vybavenosť.Opis stavu predmetu dražby:

Byt č. 1 je v podielovom spoluvlastníctve Petra Cudráka a Márie Bovanovej (v podieloch 1/2 + 1/2). Formálne bol rozdelený na dve samostatné časti, ktoré sú stavebne oddelené. Západnú časť užíva Peter Cudrák, východnú časť užíva Mária Bovanová. Predmetom je len podiel pána Cudráka (1/2). Predmet dražby sa draží tak ako ,,stojí a leží“.

 


Zväčšiť mapu

Podobné inzeráty predajcu

2 izbový byt Tvrdošín
17 625,00 EUR
Rodinný dom Trebišov
13 400,00 EUR
Iný byt Žilina
15 000,00 EUR


História vývoja cien v tejto lokalite a kategórii

Apríl 20160,00€/m2
Apríl 20170,00€/m2
Apríl 20180,00€/m2
Apríl 2019325,81€/m2
Územný plán obce Liptovský HrádokUzemnePlany.sk, portál o budúcnosti Liptovský Hrádok na stránkach AZ-Europe.eu

Kontakt na predajcu


LICITOR group, a.s
Sládkovičova 6
Žilina

Registrovaný na TopReality.sk
od 04.05.2011
Žaneta Repiská
Tel 0918 kliknite TU ! fax 421 kliknite TU !

KARTA MAKLÉRA

Overená realitná kancelária

Kontaktovať makléra


Odoslaním formulára súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.