Vila v Malinovej stojí na rozľahlom pozemku priamo pod lesom – od prvého kroku je jasné, že tu majú súkromie a pokoj hlavné slovo. Pozemok má 3545 m², zastavaná plocha približne 250 m². Dom ponúka tri terasy (každá cca 30 m²) a tri kúpeľne, vďaka čomu pôsobí veľkoryso, no stále prirodzene a prakticky. Dispozícia zahŕňa 4 spálne, veľkú aj malú jedáleň, veľkú obývačku, salónik a samozrejme kuchyňu.
Postavená v roku 2009 z poctivých materiálov, vybavená plynovým kúrením, krbom a solárnym panelom, vila je pripravená slúžiť bez potreby veľkých zásahov. Suterén ponúka dvojgaráž a technické miestnosti; nadzemné podlažia tvoria dennú a nočnú časť, pričom na najvyššom poschodí sú dve pracovne.
Vysoké stropy a presklené steny vpúšťajú dostatok svetla a otvárajú výhľady – interiér nepôsobí uzavreto. Dom sa predáva kompletne zariadený, vďaka čomu je okamžite obývateľný a zachováva si autenticitu. Na pozemku sa nachádza aj náraďovňa, jednoduchá, no prirodzene zapadajúca do charakteru miesta.
Za domom sa pozemok plynulo spája s lesom smerujúcim do Strážovských vrchov – hory máte doslova „za chrbtom: bezpečie, ticho, priestor na prechádzky. Okolie je nerušené, susedia sú ďaleko, miesto pôsobí ako útočisko. Záhrada je udržiavaná s citom, bez strojenosti.
Vedľa domu je voľná plocha 1418 m², ktorá dnes slúži ako dostatočný odstup od susedov, no môže fungovať aj ako samostatný stavebný pozemok pre niekoľko rodinných domov (16 m x 88 m).
Do Prievidze a Bojníc je to len kúsok, no za bránou vás obklopí pokoj, akoby ste boli ďaleko od mesta.
Dom nepôsobí ako kulisa – je to priestor s vlastným rytmom, kúsok krajiny, ktorý vás prijme a dovolí žiť pomalšie a slobodnejšie.